SF4B-A24-01(V2)
Part No
SF4B-A24-01(V2)
Manufacturer
Panasonic
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 45MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
40mm
Detection Capability :
45mm
Features :
Blanking, Muting Function
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Number of Beams :
24
Operating Range :
0.3m ~ 9.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Arm/Foot
Protective Height :
950mm
Voltage - Supply :
24VDC