SF4B-A40G(V2)
Part No
SF4B-A40G(V2)
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 45MM
Beam Pitch :
40mm
Detection Capability :
45mm
Number of Beams :
40
Operating Range :
0.3m ~ 7.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Obsolete
Protective Height :
1604mm
Voltage - Supply :
24VDC