MS4800B-30-1640
Part No
MS4800B-30-1640
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
30mm
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
82
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Obsolete
Protection :
Hand/Arm
Protective Height :
1640mm