MS4800S-30-1640
Part No
MS4800S-30-1640
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
30mm
Features :
Blanking
Number of Beams :
82
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Hand/Arm
Protective Height :
1640mm
Voltage - Supply :
24VDC