MS4800S-14-1640-10X-10R
Part No
MS4800S-14-1640-10X-10R
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Beam Pitch :
10mm
Detection Capability :
14mm
Features :
Blanking
Number of Beams :
164
Operating Range :
0.3m ~ 7.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Finger
Protective Height :
1640mm
Voltage - Supply :
24VDC