MS4800S-40-0840-R
Part No
MS4800S-40-0840-R
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 40MM
Beam Pitch :
30mm
Detection Capability :
40mm
Features :
Blanking, Receiver Only
Number of Beams :
28
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Arm/Foot
Protective Height :
840mm
Voltage - Supply :
24VDC