MS4800S-20-1160-R
Part No
MS4800S-20-1160-R
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Beam Pitch :
10mm
Detection Capability :
20mm
Features :
Blanking, Receiver Only
Number of Beams :
116
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Finger/Hand
Protective Height :
1160mm
Voltage - Supply :
24VDC