F3SJ-A0443P14
Part No
F3SJ-A0443P14
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
9mm
Detection Capability :
14mm
Features :
Blanking, Muting Function
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
48
Operating Range :
0.2m ~ 9.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Obsolete
Protection :
Finger
Protective Height :
443mm
Voltage - Supply :
24VDC