F3SJ-A1670P55
Part No
F3SJ-A1670P55
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN LEG/BODY 55MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
50mm
Detection Capability :
55mm
Features :
Blanking, Muting Function
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
34
Operating Range :
0.2m ~ 7.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Obsolete
Protection :
Leg/Body
Protective Height :
1670mm
Voltage - Supply :
24VDC