F150-SL50A
Part No
F150-SL50A
Manufacturer
Omron Automation
Description
IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Vision - Cameras/Sensors
Features :
Image Type :
Ingress Protection :
Installation Distance :
66.0mm ~ 76.0mm
Light Source :
Integrated (Red)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Product Status :
Obsolete
Resolution :
0.3MP, 659 x 494 (325,546 Pixels)
Scan Rate :
Sensor Type :
CCD
Termination Style :
Cable with Connector
Type :
Imaging Camera
Visual Field (Max) :
50.0mm x 50.0mm
Visual Field (Min) :
Voltage - Supply :
12VDC