PAXDP010
Part No
PAXDP010
Manufacturer
Red Lion
Description
PROC MTR 20MA/10VDC LED PNL MT
Stock
9
Manufacturer :
Red Lion
Product Category :
Panel Meters
Display Type :
LED - Red Characters
Features :
Excitation Supply, Option Cards Available
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Measuring Range :
±20mA, ±10VDC
Measuring Type :
Process
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
5
Output Type :
Option Cards Available
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process Meter
Voltage - Supply :
24VAC, 11 ~ 36VDC