K3HB-SSD AC100-240
Part No
K3HB-SSD AC100-240
Manufacturer
Omron Automation
Description
PROC MTR 0-20MA/10VDC LCD PNL MT
Stock
1
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Panel Meters
Display Type :
LCD - Dual Color Characters, Backlight
Features :
Option Cards Available
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Measuring Range :
0 ~ 20mA, ±10VDC
Measuring Type :
Process
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
5, 5
Output Type :
Option Cards Available
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process Meter
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC