PGR-6101-120
Part No
PGR-6101-120
Description
MOTOR GROUND FAULT & INSUL RELAY
Delay Time :
0.05 ~ 0.25s
Features :
CT Loop Monitoring, Harmonic Filtering, Manual Reset, Test Button
Function :
Ground Fault
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Trip Range :
Voltage - Supply :
120VAC
Datasheets
PGR-6101-120
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V
Catalog related products
    GRND FAULT INDICAT SYST LED 30V
  • R-K Electronics, Inc.
    PHASE MONITOR 200-600V 24VAC SUP
    3 VOLT RELAY, 240VAC, 200-600VAC
    3 VOLT RELAY, 24VAC, 200-600VAC,
    1&3 VOLTAGE MONITOR 120VAC 8-PIN