SVM-120A-10
Part No
SVM-120A-10
Manufacturer
R-K Electronics, Inc.
Description
1 VOLT RELAY ADJ 100-130VAC -10P
Manufacturer :
R-K Electronics, Inc.
Product Category :
Protection Relays & Systems
Delay Time :
0.5s
Features :
Function :
Undervoltage
Mounting Type :
Socketable
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Trip Range :
10 ~ 13VAC
Voltage - Supply :
100 ~ 130VAC
Datasheets
SVM-120A-10
Purchasing Process
1. Purchase
2. Payment Methods
3. RFQ (Request for Quotation)
4. Order Confirmation & Important Notice
5. Delivery Time
· DHL Express: 5-7 business days delivery (Ideal for urgent orders and international shipments)
· DHL eCommerce: 5-7 business days delivery (Cost-effective cross-border shipping solution)
· FedEx International: 5-7 business days delivery (Reliable global logistics network)
Professional Packaging Process
Step 1: Products
Step 2: Verify Order Against Actual Parts
Step 3: Anti-static Bags
Step 4: Packaging Boxes
Step 5: Inspect Packaging & Shipping Marks
Comprehensive inspection of inner packaging, outer packaging, and shipping marks:
· Integrity and sealing of inner packaging
· Compression resistance and protective quality of outer packaging
· Clear and accurate shipping marks (including fragile, anti-static, and other special indicators)
Step 6: Shipping
About Aplus Components
Core Services
· Electronic Component Distribution: Full-range electronic component supply
· PCB Manufacturing: From prototyping to mass production
· Industrial Control Integration: Customized industrial control solutions
· Optical Modules: High-speed communication optical modules
Industry Solutions
Manufacturer related products
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 220O,
    TRANS FITR 240VAC 3 0.47MFD 100O
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 10O,
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 22O,
    RES-DIODE FILTER, 170 VDC, 220O,
Catalog related products
  • Littelfuse
    GRND FAULT INDICAT SYST LED 30V
  • Littelfuse
    GROUND FAULT MONITOR
  • Siemens
    THERMISTOR MOT. PROT. 1NO 1NC BI
  • TELE Controls, Inc.
    PHASE MONITOR RELAY 3-PH
    AC CURRENT, GO NO-GO 5 AMP PICK-
    PHASE MONITOR 200-600V 24VAC SUP
    3 VOLT RELAY, 240VAC, 200-600VAC
    3 VOLT RELAY, 24VAC, 200-600VAC,
    1&3 VOLTAGE MONITOR 120VAC 8-PIN