TVM-200-20-2000
Part No
TVM-200-20-2000
Description
3 VOLT RELAY ADJ 200-250VAC 10P
Function :
Overvoltage, Undervoltage
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Trip Range :
20 ~ 25VAC
Voltage - Supply :
200 ~ 250VAC
Datasheets
TVM-200-20-2000
Manufacturer related products
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 220O,
    TRANS FITR 240VAC 3 0.47MFD 100O
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 10O,
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 22O,
    RES-DIODE FILTER, 170 VDC, 220O,
Catalog related products
  • Littelfuse
    GRND FAULT INDICAT SYST LED 30V
    AC CURRENT, GO NO-GO 5 AMP PICK-
    PHASE MONITOR 200-600V 24VAC SUP
    3 VOLT RELAY, 240VAC, 200-600VAC
    3 VOLT RELAY, 24VAC, 200-600VAC,
    1&3 VOLTAGE MONITOR 120VAC 8-PIN