CSRA-24A-2-20-MR
Part No
CSRA-24A-2-20-MR
Description
AC CURRENT, 24A, ADJ, 4-20A, MAN
Features :
Manual Reset
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Trip Range :
4 ~ 20A
Voltage - Supply :
24VAC
Datasheets
CSRA-24A-2-20-MR
Manufacturer related products
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 220O,
    TRANS FITR 240VAC 3 0.47MFD 100O
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 10O,
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 22O,
    RES-DIODE FILTER, 170 VDC, 220O,
Catalog related products
  • Littelfuse
    GRND FAULT INDICAT SYST LED 30V
    AC CURRENT, GO NO-GO 5 AMP PICK-
    PHASE MONITOR 200-600V 24VAC SUP
    3 VOLT RELAY, 240VAC, 200-600VAC
    3 VOLT RELAY, 24VAC, 200-600VAC,
    1&3 VOLTAGE MONITOR 120VAC 8-PIN