H3CR-A8 AC24-48/DC12-48
Part No
H3CR-A8 AC24-48/DC12-48
Description
RELAY TIME DELAY 300HRS 5A 250V
Stock
14
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 300 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Voltage - Supply :
24 ~ 48VAC, 12 ~ 48VDC