PM4HW-H-AC240VW
Part No
PM4HW-H-AC240VW
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 500HRS 5A 250V
Stock
15
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.1 Sec ~ 500 Hrs
Function :
Repeat Cycle, Twin Timer
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Obsolete
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC