CCB-115A-2-1H
Part No
CCB-115A-2-1H
Description
RELAY TIME DELAY 1HR 10A 120V
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
36 Sec ~ 1 Hr
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Voltage - Supply :
115VAC
Datasheets
CCB-115A-2-1H
Manufacturer related products
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 220O,
    TRANS FITR 240VAC 3 0.47MFD 100O
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 10O,
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 22O,
    RES-DIODE FILTER, 170 VDC, 220O,