CCB-24A-5-30M
Part No
CCB-24A-5-30M
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN 10A 120V
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Voltage - Supply :
24VAC
Datasheets
CCB-24A-5-30M
Manufacturer related products
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 220O,
    TRANS FITR 240VAC 3 0.47MFD 100O
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 10O,
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 22O,
    RES-DIODE FILTER, 170 VDC, 220O,