X9400YV24-2.7T1
Part No
X9400YV24-2.7T1
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 24TSSOP
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Configuration :
Potentiometer
Features :
Selectable Address
Interface :
SPI
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
4
Number of Taps :
64
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
2.5k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
150
Supplier Device Package :
24-TSSOP
Taper :
Linear
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7V ~ 5.5V