NLV14016BDR2G
Part No
NLV14016BDR2G
Manufacturer
onsemi
Description
IC MUX/ANLG SWITCH QUAD 14-SOIC
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
-3db Bandwidth :
37MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
5pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
10Ohm
Charge Injection :
Crosstalk :
-80dB @ 1MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
100nA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
1:1
Number of Circuits :
4
On-State Resistance (Max) :
400Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
14-SOIC
Switch Circuit :
SPST - NO
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
3V ~ 18V