MAX14803CCM+TCP3
Part No
MAX14803CCM+TCP3
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Description
IC SWITCH SPST 16 CHAN 48TQFP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
-3db Bandwidth :
20MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
11pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
2.4Ohm
Charge Injection :
820pC
Crosstalk :
-80dB @ 5MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
2µA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
1:1
Number of Circuits :
16
On-State Resistance (Max) :
48Ohm
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
48-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
48-LQFP (7x7)
Switch Circuit :
SPST - NO
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
3.5µs, 3.5µs
Voltage - Supply, Dual (V±) :
±160
Voltage - Supply, Single (V+) :
40V ~ 250V