NC7SZ125P5
Part No
NC7SZ125P5
Manufacturer
onsemi
Description
IC BUF NON-INVERT 5.5V SC70-5
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Input Type :
Logic Type :
Buffer, Non-Inverting
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bits per Element :
1
Number of Elements :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
3-State
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SC-70-5
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V