SN74LVCZ32240AGKER
Part No
SN74LVCZ32240AGKER
Description
IC BUFFER INVERT 3.6V 96LFBGA
Current - Output High, Low :
24mA, 24mA
Number of Elements :
8
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
3-State
Package / Case :
96-LFBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
96-LFBGA (13.5x5.5)
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V