IS66WVO8M8DALL-200BLI
Part No
IS66WVO8M8DALL-200BLI
Manufacturer
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Description
IC PSRAM 64MBIT SPI OCTL 24TFBGA
Stock
100
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Format :
PSRAM
Memory Interface :
SPI - Octal I/O
Memory Size :
64Mb (8M x 8)
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
24-TBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
24-TFBGA (6x8)
Technology :
PSRAM (Pseudo SRAM)
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.95V