GS81313LD36GK-625I
Part No
GS81313LD36GK-625I
Manufacturer
GSI Technology
Description
IC SRAM 144MBIT PARALLEL 260BGA
Manufacturer :
GSI Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
625 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Size :
144Mb (4M x 36)
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case :
260-BGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
260-BGA (22x14)
Technology :
SRAM - Quad Port, Synchronous
Voltage - Supply :
1.2V ~ 1.35V