AL5809-50QP1-7
Part No
AL5809-50QP1-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
IC LED DRVR LIN PWM 50MA PDI123
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
LED Drivers
Applications :
Automotive
Current - Output / Channel :
50mA
Dimming :
PWM
Frequency :
Internal Switch(s) :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
POWERDI®123
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PowerDI™ 123
Topology :
Type :
Linear
Voltage - Output :
60V
Voltage - Supply (Max) :
60V
Voltage - Supply (Min) :
2.5V