STP16CL596MTR
Part No
STP16CL596MTR
Description
IC LED DRIVER LINEAR 90MA 24SO
Current - Output / Channel :
90mA
Dimming :
Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package :
24-SO
Voltage - Output :
16V
Voltage - Supply (Max) :
3.6V
Voltage - Supply (Min) :
3V