LMG3411R070RWHT
Part No
LMG3411R070RWHT
Manufacturer
Texas Instruments
Description
600-V 70MOHM GAN WITH INTEGRATED
Stock
250
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Power Distribution Switches, Load Drivers
Current - Output (Max) :
12A
Fault Protection :
Over Current, Over Temperature, UVLO
Features :
Bootstrap Circuit, 5V Regulated Output
Input Type :
Non-Inverting
Interface :
Logic, PWM
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
High Side
Output Type :
P-Channel
Package / Case :
32-VQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Ratio - Input:Output :
1:1
Rds On (Typ) :
70mOhm
Supplier Device Package :
32-VQFN (8x8)
Switch Type :
Load Switch
Voltage - Load :
480V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
9.5V ~ 18V