MC10XS6200BEKR2
Part No
MC10XS6200BEKR2
Description
IC PWR SWITCH 32SOIC
Stock
975
Current - Output (Max) :
9A
Fault Protection :
Open Load Detect, Over Temperature
Features :
Status Flag
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Rds On (Typ) :
10mOhm
Supplier Device Package :
32-SOIC-EP
Voltage - Load :
7V ~ 18V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V