BV1LF080EFJ-CE2
Part No
BV1LF080EFJ-CE2
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
AUTOMOTIVE IPD 1CH LOW-SIDE SWIT
Stock
135
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Power Distribution Switches, Load Drivers
Current - Output (Max) :
7.5A
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Over Temperature
Features :
Slew Rate Controlled
Input Type :
Non-Inverting
Interface :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration :
Low Side
Output Type :
N-Channel
Product Status :
Active
Ratio - Input:Output :
1:1
Rds On (Typ) :
80mOhm
Supplier Device Package :
8-HTSOP-J
Switch Type :
General Purpose
Voltage - Load :
3.5V ~ 6.5V