VND5T050AKTR-E
Part No
VND5T050AKTR-E
Description
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO24
Current - Output (Max) :
24A
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Active
Rds On (Typ) :
50mOhm
Supplier Device Package :
PowerSSO-24
Voltage - Load :
8V ~ 36V