BUK202-50Y,127
Part No
BUK202-50Y,127
Description
IC PWR SWITCH N-CH 1:1 SOT263B
Current - Output (Max) :
20A
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage, UVLO
Features :
Status Flag
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Output Configuration :
High Side
Package / Case :
TO-220-5 Formed Leads
Rds On (Typ) :
28mOhm
Supplier Device Package :
SOT263B-01
Voltage - Load :
50V (Max)