BUK149-50DL,127
Part No
BUK149-50DL,127
Description
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 I2PAK
Current - Output (Max) :
16A
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Output Configuration :
Low Side
Package / Case :
TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Rds On (Typ) :
36mOhm
Supplier Device Package :
I2PAK
Voltage - Load :
50V (Max)