MC10XS3535HFKR2
Part No
MC10XS3535HFKR2
Description
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:6 24PQFN
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
Features :
Watchdog Timer
Number of Outputs :
6
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type :
N-Channel
Package / Case :
24-PowerQFN
Ratio - Input:Output :
1:6
Rds On (Typ) :
10mOhm (Max), 35mOhm (Max)
Supplier Device Package :
24-PQFN (12x12)
Voltage - Load :
7V ~ 20V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V