MC40XSF500EK
Part No
MC40XSF500EK
Description
IC PWR SWITCH HIGH SIDE 32HSOP
Fault Protection :
Over Voltage
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Rds On (Typ) :
40mOhm
Supplier Device Package :
32-HSOP
Voltage - Load :
7V ~ 18V