AP1150ADS45
Part No
AP1150ADS45
Description
IC REG LINEAR 4.5V 200MA SOT23-5
Control Features :
Enable, Bypass
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
120 µA
Current - Supply (Max) :
2.2 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Protection Features :
Over Current, Short Circuit
PSRR :
80dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) :
14V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.39V @ 200mA