CL10A226KQ8NRNE
Part No
CL10A226KQ8NRNE
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V