CL31B226KQHNNWE
Part No
CL31B226KQHNNWE
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V