CL32B475KBUYNWE
Part No
CL32B475KBUYNWE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
4.7 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V