CL32B106KBJNNWE
Part No
CL32B106KBJNNWE
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Capacitance :
10 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V