HMK325BJ475KM-PE
Part No
HMK325BJ475KM-PE
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Description
CAP CER 4.7UF 100V X5R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
4.7 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V