0402B273K250CT
Part No
0402B273K250CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.027 µF
Failure Rate :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V