PV1800HF
Part No
PV1800HF
Manufacturer
Tripp Lite
Description
INVERTER 1800W 12VDC 4OUTLET
Stock
13
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
DC to AC (Power) Inverters
AC Outlets :
4
Connector - AC Output :
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input :
Terminals
Features :
Power - Output Continuous :
1.8 kW
Power - Output Surge :
3.6 kW
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Remote Capability :
Yes
Type :
Inverter
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Output :
120VAC