PV150USB
Part No
PV150USB
Manufacturer
Tripp Lite
Description
INVERTER 12VDC 150W 1OUT
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
DC to AC (Power) Inverters
AC Outlets :
1
Connector - AC Output :
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input :
Cigarette Lighter Plug
Features :
USB Port(s)
Power - Output Continuous :
150 W
Power - Output Surge :
300 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Remote Capability :
No
Type :
Inverter
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Output :
120VAC