NTS-300-224EU
Part No
NTS-300-224EU
Manufacturer
MEAN WELL
Description
INVERTER 300W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
DC to AC (Power) Inverters
AC Outlets :
1
Connector - AC Output :
Connector - Voltage Input :
Terminals
Features :
Power - Output Continuous :
300 W
Power - Output Surge :
600 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Remote Capability :
Yes
Type :
Inverter
Voltage - Input :
24VDC
Voltage - Output :
230VAC