VJ0805Y103KXAAC
Part No
VJ0805Y103KXAAC
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V