PDUH20-ISO
Part No
PDUH20-ISO
Description
1.92KW 120V SINGLE-PHASE BASIC P
Stock
3
Connector - AC Input :
NEMA 5-20P, NEMA L5-20P
Connector - AC Output :
NEMA 5-15R (2), NEMA 5-15/20R (12)
Current - Max :
20A
Energy :
3840J
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
100 ~ 127V
Datasheets
PDUH20-ISO
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT