PDUMH15HVNET
Part No
PDUMH15HVNET
Description
PDU SWITCHED 200V - 240V 15A
AC Outlets :
8
Approval Agency :
CE, NOM, UL
Connector - AC Input :
IEC 320-C14
Connector - AC Output :
IEC 320-C13
Current - Max :
15A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Steel
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Rack, Horizontal
Overload Protection :
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
200 ~ 240V
Datasheets
PDUMH15HVNET
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT